Kuna korraliku lohesurfi varustuse hinnad on kõike muud kui madalad, siis võiksid varustust hakata vaikselt kokku ostma juba enne koolitust. Alustada võiksid näiteks kalipsost ja trapetsist, siis on Sul  koolituse ajal täpselt enda mõõtudele vastav komplekt olemas. Kui alustad varakevadel või hilissügisel, siis tasub kohe osta ka neopreenist sussid, kapuuts ja kindad.

Lohedest räägin Sulle pikemalt koolituse jooksul. Kuna Eestis on tuuled muutlikud, siis saad tõenäoliselt proovida juba erinevate suurustega lohesid ja saad ka aimu, millise suurusega lohe ostmisest alustada.

Tõenäoliselt saad oma esimesel surfihooajal hakkama ühe lohega ja selle suuruse valik sõltub Sinu kehakaalust ning sellest, kas eelistad rahulikumat sõitu või otsid  ekstreemsemaid elamusi.

Nagu öeldud, on lohe valikul määrav  Sinu kehakaal, kõik lohetootjad on oma kodulehtedel välja toonud ka tuulevahemiku, millesse teatud lohe suurus (m2) keskmises kaalus sõitjale sobib. See keskmine on tavaliselt 75-85 kg.

Kasutatud lohe ostmise puhul veendu, et peaballoon peaks õhku (tavaliselt selgub see alles paari tunni jooksul). Pea silmas, et  liinide olukord oleks hea, sest kui kulunud liin puruneb, muutub lohe hetkega juhitamatuks ja on ohtlik nii Sulle, kui Sinu läheduses viibijatele.  Jälgi, et turvasüsteemid töötaksid ja et lohega oleks kaasas turva-leash.

Laua valikul võiksid silmas pidada, et laud ei oleks liiga väike, esimese laua suurus võiks jääda 134-140 cm piiresse, sõltuvalt sõitja kaalust ja pikkusest.

Põrsast kotis ei osteta, nii ka lohe ja laudu võiksid enne ostuotsuse tegemist testida. Minu juures saad testida Starkites lohesid ja SU-2 surfilaudu ning Mystic Kiteboarding trapetseid. Palun võta ühendust telefonil 56 277 414 või saada e-kiri aadressile kristi@kiteboarding.ee.

Kui oled juba vana tegija ja tead, mida tahad, siis saada samuti mail, et saaksin Sulle konkreetse hinnapakkumise teha.


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/kiteboarding.ee:/usr/share/php) in /data/kiteboarding.ee/subdomains/www/kristis/wp-includes/functions.php on line 2124