aerusurf, SUP, Stroomi rand

 

Aerusurf ehk SUP (lühend inglise keelest stand up paddle surf) on pärit Havailt. Nimelt pidid surfitreenerid laual püsti seisma, et õpilasi paremini näha ja sellele aitasid kaasa suur laud ja aer. Mandri USA-sse jõudis aerusurf ehk SUP surf 2000ndal aastal ja on tänaseks vallutanud ka Euroopa ning Eesti.  Tõsi küll, lainetelt on kolitud siledasse vette ja eriti populaarsed on jõe- ja järvematkad ning vaikse ilmaga mererandades päikeseloojangumatkad. Tõsisemad aerusurfarid kasutavad aerulauadu ka laevalainete võtmiseks ja võitlevad tormisel merel suurte lainetega.

 

Aerusurf siledal veel on kõikidest surfialadest kõige kergemini omandatav ja lauale saab juba esimesel tunnil. SUP surf ehk aerusurf on väga hea lisatreening  sportlastele ja viimasel ajal on hakatud korraldama  tõsiseid aerusurfile suunatud võistlusi-maratone.

 

SUP- ehk aerulaual saab edukalt praktiseerida ka fitnessi ning väga ilusaid elamusi pakub näiteks päikeseloojangu SUP jooga.

Rohkem infot aerusurfi laua rendi kohta siit ja SUP jooga kohta siit.

SUP jooga, Stroomi rand SUP matk, aerusurfi matk


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/kiteboarding.ee:/usr/share/php) in /data/kiteboarding.ee/subdomains/www/kristis/wp-includes/functions.php on line 2124